Zamknij

Apele władz: Zachowajmy spokój! Bójka w tucholskim markecie?

13:03, 19.03.2020 | K.T
REKLAMA
Skomentuj
Informacje dotyczące zachowania zasad higieny pojawiają się w większości sklepów.

Choć policja nie miała oficjalnego zgłoszenia, to informacje o przepychance między klientami docierają do naszej redakcji. Zachowajmy spokój, bądźmy wyrozumiali. Sklepy spożywcze cały czas pracują normalnie.

Władze, zarówno te ogólnopolskie, jak i regionalne oraz lokalne, cały czas apelują o zachowanie ostrożności, ale też, albo przede wszystkim, spokoju.  Wszystkie apele związane są rzecz jasna z ogólnoświatową pandemią, której przyczyną jest pojawienie się nowego koronawirusa. Nowe zachorowania na COVID-19 cały czas odnotowuje się także w naszym kraju – stan na 19 marca: 325 zachorowań w kraju, 11 w województwie kujawsko-pomorskim.

Polacy już w zeszłym tygodniu ruszyli tłumnie do sklepów. Robienie zakupów "na zapas" można było zaobserwować również w naszym powiecie. Setki, jeśli nie tysiące osób, okupowało tucholskie markety, drogerie i mniejsze sklepy. To właśnie w jednym z marketów, jeszcze przed weekendem (14-15 marca), miało dojść do przepychanki, a nawet bójki dwóch klientów. Według relacji naszych Czytelników, powodem zatargu miała być... mąka. W kolejnych relacjach pojawiają się także inne informacje: sprzeczka miała rozpocząć się od kichnięcia jednej z osób i niezachowania odpowiedniego dystansu. Być może mamy tu do czynienia z dwoma różnymi przypadkami. Najistotniejsze jest jednak zachowanie spokoju w stresujących chwilach, a tych w ostatnich dniach nie brakuje... Najwidoczniej rozwścieczeni klienci wyjaśnili ostatecznie spór między sobą, ponieważ policja nie odnotowała oficjalnego zgłoszenia.

Sklepy spożywcze są otwarte!
Przypominamy, że pomimo wprowadzenia w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego, sklepy spożywcze, tak jak drogerie i apteki, w Polsce nadal działają normalnie. W niektórych obiektach handlowych skrócono godziny pracy, czasami wpuszcza się mniejszą ilość klientów w jednym momencie.  Ale towarów na półkach nie brakuje. Ograniczenia w funkcjonowaniu dotyczą natomiast wielkopowierzchniowych galerii, restauracji czy pubów. Jednocześnie Ministerstwo Rozwoju przygotowało wytyczne dla obiektów handlowych. W takich miejscach zaleca się m.in.: zachowanie bezpiecznej odległości w kolejkach i przy kasie (przynajmniej 1-1,5 m), korzystanie z płatności bezgotówkowych (karta, telefon komórkowy), jak najmniejszą ekspozycję w punktach handlowych żywności nieopakowanej, używanie rękawic foliowych oraz torebek do pakowania (zarówno przez pracowników, jak i klientów), a także podczas przebywania w placówkach handlowych niedotykanie dłońmi okolic twarzy: zwłaszcza ust, nosa i oczu.
Informacje dotyczące zachowania zasad higieny pojawiają się w większości sklepów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone